ЗАБАВА ХОРОСКОП

Дневен хороскоп (07.08.2017)

ECA

Овен (21.03 – 20.04)

Сѐ ќе постигнете на време. Доколку имате хоби, уживајте во него. Размислете и погледнете колку сте далеку од вашите цели, дали сте на вистинскиот пат и дали треба нешто да промените

Бик (21.04 – 21.05)

Среда е одличен ден за започнување на нова љубовна романса, па денеска многу е е веројатно дека ќе запознаете нова, интересна личност. Не ја запоставувајте работата, она што можете да го завршите денес, не оставајте го за утре.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Време е да се ослободите од несигурноста и да продолжите напред со исправена глава кон вашите цели. Имате способност да донесете правилни одлуки, затоа верувајте во себе.

Рак (22.06 – 22.07)

Некој социјален настан или групна активност може да ве доведат до контакт со многу луѓе, без разлика дали се работи за блиски пријатели или повремени познаници. Некое ново лице ќе се појави во вашиот живот и ќе направи разлика.

Лав (23.07 – 22.08)

Вторник – совршен ден за романтичен состанок со вашиот партнер. Изведете го некаде на ручек или вечера, а потоа приредете му жешко изненадување. Доколку не сте во врска можеби токму денес ќе ја сретнете личноста која ќе го промени тоа.

Девица (23.08 – 22.09)

Денес искористете го денот во она што најмногу го сакате – целодневна средба со пријателите. Во последниве денови немавте некој таков масовен собир, па денес е поволен ден за тоа. Никогаш не се знае колку трачеви може да се пропуштат за неколку дена, нели?

Вага (23.09 – 22.10)

Новиот развој на настаните во врска со романтичната страна на вашиот живот има добро влијание на вас. Една работна обврска ве одвлекува од приватниот живот. Што побрзо ја завршите ќе можете повторно да продолжите по старо.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Падот на енергија, кој започна пред неколку дена, денес ќе го достигне својот врв. Ова најверојатно се должи на вашиот љубовен живот. Па, не би било лошо доколку со саканата личност направите еден разговор во врска со заедничката иднина.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Утрото ќе ви започне со добра вест. Таа вест ќе ве држи цел ден во живот. Убавите моменти споделете ги и со вашите блиски. Вечерта дозволете си да присуствувате на некоја забава и да си поминете убаво. Заслуживте

Јарец (22.12 – 20.01)

Денот ќе ви започне монотоно исто како и претходните. Но, затоа, во вечерните часови, вашите пријатели ќе ве изведат на некоја забава кајшто има можност да запознаете некоја личност од спротивниот пол којашто нема да може да ви излезе од мислите.

Водолија (21.01 – 19.02)

Некој од вашите пријатели не ви мисли добро. Затоа, внимавајте на кого му се доверувате, бидејќи вашите тани можат лесно да бидат откриени. Внимавајте на вашата исхрана и одвојте дел од денот за вежбање и обликување на вашето тело.

Риби (20.02 – 20.03)

После напорниот работен ден, излезете со вашите пријатели и опуштете се. Тоа ќе влијае позитивно на вашето расположение. Можна е средба со некој пријател од минатото кој ќе ви разбуди убави спомени од детството.

Loading...

Related posts