vesti24.mk
Uncategorized ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА МАКЕДОНИЈА

ДОАЃААТ ВРНЕЖИТЕ: ДЕТАЛНА АНАЛИЗА НА ВРЕМЕТО

ECA

Во овој момент од југозапад кон нашата територија се движи облачна воздушна маса која понатаму најпрвин на југозапад и југ ќе услови локални врнежи од дожд додека во текот на ноќта кон утрешниот ден (сабота) локални врнежи од дожд ќе има на повеќе места во државава.

Ќе има услови и за ретка појава на грмежи а ќе дува и слаб до умерен вете род југозападен правец.

Утре (сабота) во попладневните часови ќе има развој на нестабилна облачност проследена со локална појава на пороен дожд и грмежи.

За подетални информации контактирајте ме на мојот официјален фејсбук профил каде можете да ја погледнете и секоја ново – обновена временска состојба СЛАВЧО ПОПОСКИ.

Loading…
Loading...

Related posts