vesti24.mk
ВЕСТИ ВРЕМЕНСКА ПРОГНОЗА

ДОАЃА СНЕГ: УХМР со временска прогноза до вторник

До понеделник ќе се задржи стабилно и суво време со слаб до умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во недела и понеделник ќе има услови за појава на утринска магла по одделни котлини, а во вторник се очекуваат локални врнежи од снег, на пониските места повремено од дожд.

извор:курир.мк

Related posts