vesti24.mk
ВЕСТИ

Дожд и ветер од утре, викендов сончево и топло

ECA

Утре времето ќе биде стабилно со засилен ветер од југозападен правец.

Во следните два дена ќе преовладува променливо облачно и свежо време со слаб локален дожд, а во петок ќе дува засилен северен ветер.

Стабилно, сончево и топло ќе биде во деновите од викендот, информираат од УХМР.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts