vesti24.mk
ВЕСТИ

Драма во паркот „Аеродром“: Прво му го удрил автомобилот, па го претепал со метален предмет

ECA

Во СВР Скопје вчера 23.22 часот било пријавено дека во парк „Аеродром“ бил нарушен јавниот ред и мир со физички напад од Д.П.(42) од Скопје врз М.А.(73) од Скопје.

Според пријавеното, Д.П. најпрво со своето возило „фолксваген“ со скопски регистарски ознаки удрил во паркираното возило „фолксваген кеди“ со скопски регистарски ознаки, во кое бил М.А., а потоа и физички го нападнал со метален предмет.

Двајцата претходно имале расправија околу продажба на производи.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts