vesti24.mk
ЗАБАВА

Едвај спаси жива глава: Среќниот фотограф врз кои скокнаа хрватските фудбалери направи историски фотографии, но доби и бакнеж (ФОТО)

ECA

Откако Марио Манџукиќ на крајот од првото продолжение го постигна победничкиот гол за Хрватска против Англија „коцкестите“ се занесоа па голот го прославија на најлуд можен начин.

Фудбалерите скокнаа врз Манџукиќ, но подебелиот крај го извлекоа фоторепортерите кои мораа во исто време да спасуваа жива глава, но и да направат историски фотографии.

Хрватите ветија дека ќе ја платат оштетената опрема, но она што останува вечно се овие фотографии, погледнете.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts