Uncategorized

Една состојка од 9 денари го уништува салото: Отстранете дури 90% …

ECA

Постојат голем број фактори кои може да ви помогнат да ја намалите тежината и дебелиот стомак, вклучувајќи ја исхраната и добрите животни навики. За намалување на телесната тежина пред се ви се потребни здравата исхрана и многу движење, но и некои оброци може да помогнат да ја остварите целта за доста побрзо време.

Овој рацепт е еден од најпопуларните, а оние кои го пробале велат дека ефектите се неверојатни.

Состојки

*1 лажица сода бикарбона

*1/2 шолји вода

*сок од 1 лимон или грејфрут

Подготовка

Ставете ја содата бикарбона во чаша со вода и мешајте додека не се растопи. По тоа додадете сок од еден лимон или грејфрут. Напивката испијте ја наутро на празен стомак, а по 20 минути можете да појадувате.

Пијте ја оваа напивка 14 дена па направете пауза од 7 и повторувајте ја постапката додека не дојдете до саканата тежина.

[wpdevart_like_box profile_id=”vesti24.mk” connections=”show” width=”300″ height=”200″ header=”small” cover_photo=”show” locale=”en_US”]

Извор:македонијаденес

Loading...