vesti24.mk
ЗАБАВА

Едно лажиче на ден спречува голема болест- Домашен лек за деменција

ECA

Деменцијата е болест која е многу опасна, а се повеќе ги напаѓа старите луѓе, но една лажичка од овој лек на ден навистина помага.

Луѓето кои јадат мед секој ден имаат многу мала шанса да имаат деменција.

Антиоксидансите од медот можат да делуваат на одредени делови од мозокот. Богат е со полифенол, приридна хемикалија за помнењето.

Потребно е да внесете 20 грама на ден.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts