Uncategorized

ЕКСКЛУЗИВНО: Фотографии од увидот во Собранието, по насилството минатиот четврток

ECA

Телевизија Телма дојде до ексклузивни фотографии, направени за време на увидот во Собранието, по настаните од 27-ми април кога беа нападнати пратеници на парламентарното мнозинство.

На фотографиите се гледа дека се е искршено и дека надвор од употреба се салата во која се одржуваат собраниските седници и прес центарот. Трагите од крв сведочат за црниот четврток. Уништен е целиот инвентар. Наоколу се расфрлени парчиња облека и обувки.

ВИДЕО:

telma.mk

Loading...