vesti24.mk
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ЕКСПЛОЗИЈА!! ДПМНЕ ЌЕ ГО КАНДИДИРА ГРУЕВСКИ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА МАКЕДОНИЈА

ECA

Мактел дознава дека ВМРО ДПМНЕ имале во план да го предложат Никола Груевски за претседател на државата!
Така, сакале да го спасат од одење во затвор, демек нема смисла да го праќаме во зандана таткото на нацијата кој бил гаранција за чување на македонштината од злите предавници Заев и Ахмети?!?!

Груевски ова го планирал одамна и затоа го поставил Мицковски за лидер на партијата за да партијата го заштити од одење во затвор, да го предложи и избутка во трката за претседател за да стане врховен командант на воените сили и со тоа да се врати во политиката и да се спаси од одење неславно во ќорка.
Навистина луд и пеколен план!!! Последен очаен обид на Грујо да заврши неславно како обичен лопов затворен во зандана на долги години робија!
Со моќта која ја носи функцијата, имено можноста за вето на сите закони, поставувањето амбасадори, кадровската политика во АРМ и слично, Грујо се надевал со таа моќ да тргува и да бара од Заев слобода и амнестија и аболиција за себе и своите блиски луѓе кои ги чека долга робија…
Македонија продолжува да биде тотално недосадна земја од секој аспект, оваа земја е како крими трилер на Мартин Скорцезе!
Сега сите се прашуваат, ќе има ли Мицковски доволно ташаци да му удри клоца на Груевски, или е толку извалкан во криминал што нема да може тоа да си го дозволи?

извор:мактел

Loading…
Loading...

Related posts