vesti24.mk
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

ЕКСПЛОЗИЈА НА БУЈАР ОСМАНИ! СО РЕФЕРЕНДУМОТ ЗА ИМЕТО МОЖНИ СЕ ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ

ECA

– Ако помага за решавањето на името, тогаш можни се и предвремени избори заедно со референдумот.

Бујар Османи на 1 ТВ. По Дамјан Манчевски во емисијата Фактор 24, сега и Бујар дава можност за предвремени избори.

Сега тешко на Мицко, ќе мора сега да бега од избори, иако прв ги побара, затоа што на анкетите СДСМ му води над 5% на анкетите.

извор:слободенпростор

Loading…
Loading...

Related posts