vesti24.mk
ЗАБАВА

Желка тешка 60 килограми уловена кај Саранда (ВИДЕО)

ECA

Албански рибари во своите мрежи во приморскиот град Саранда уловија морска желка од реткиот вид Драгуа, тешка 60 килограми.

По евидентирањето од страна на стручни лица, желката е вратена во морските води.

Неодамна рибари од албанскиот приморски град Орикум, кај Валона уловија желка од загрозениот вид Карета, стара 45 години и тешка 40 килограми.

По евидентирањето, желката беше вратена во водите на Јонското Море.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts