vesti24.mk
ЗАБАВА

Задачата е едноставна, но ретко кој може да ја реши: Ќе го најдете ли гавранот на фотографијата?

ECA

Денешниот тест ќе го предизвика вашиот ум да се разбуди од зимскиот сон.

Станува збор за фотографија, поточно сцена од кралски дворец, каде чуварите го бараат сокриениот гавран.

Ретко кој успева да ја реши оваа загатка, а дали вие можете?

Дали пронајдовте каде се сокрила птицата?

Решението ви го даваме подолу.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts