vesti24.mk
ВЕСТИ

Заев одговара: Дали ќе се менува Уставот ако нема цензус од 40% во вториот круг? (ВИДЕО)

ECA

Најголемото стравување на аналитичарите и на политичките експерти е дали ќе има цензус во вториот круг претседателски избори.

Зоран Заев вечерва во „ClickPlus” истакна дека очекува цензус, а доколку нема, одговори кои се опциите.

Еве што одговори премиерот:

Анита Латифи го праша Зоран Заев, зошто на митинзите на ДУИ го нема никаде ликот и името на Стево Пендаровски?

извор:курир.мк

Loading...

Related posts