vesti24.mk
ВЕСТИ

Запленети 16,5 тони цигари и 13 тони тутун на македонските граници

ECA

Царина запленила 16 и пол тони цигари и 13 тони тутун.

Во два наврати, во камион и комбе на Табановце биле пронајдени вкупно 11 милиони парчиња цигари од кинески марки.

Tутунот бил пронајден во камион за кој било пријавено дека пренесува хартија за виткање тутун.

Против сторителите поднесени се кривични пријави, и им се заканува затворска казна од 1 до 10 години.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts