vesti24.mk
ЗАБАВА МОДА

Збогум за големиот женски проблем: Оваа чанта свети во темница, дамите воодушевени

ECA

Дизајнерите на женските чанти секогаш пред себе имаат тешка задача бидејќи мора да создадат нешто кое ќе изгледа убаво, но воедно ќе биде и функционално.

Новата чанта на брендот “Fabrikk” изгледа убаво, но се чини дека нуди и одлично решение за еден клучен проблем – таа свети во темница.

Сите знаеме дека во женските чанти можат да се најдат многу повеќе работи отколку што се чини на прв поглед. Но, проблемот настанува кога треба брзо да се пронајде некоја од нив, особено во мрак. За таа цел, дизајнерката Кејт Пирсон која стои зад брендот дошла до интересна идеја која веруваме ќе им се допадне на сите жени. Таа стандардната внатрешна постава на својата чанта ја заменила со посебен вид на ткаенина, проткаена со ЛЕД светла.

Со тоа, чантата автоматски се осветлува штом ја отворите и пружа едноставен, но ефектен сјај кој и тоа како помага во пронаоѓање на женските работи. За светлото се потребни 3 ААА батерии и една мала ЛЕД светилка, а кога чантата останува отворена, светлата сами се исклучуваат по некое време. Интересно е тоа што нивната боја може да се промени со поставување на нови ЛЕД приклучоци.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts