vesti24.mk
ЗАБАВА

Зумба фитнес забава во Fit One Центар- 23 март!

ECA

Се уште не сте одлучиле што да правите овој викенд?

Ова е одличен предлог како да го поминете саботното попладне.

23 Март (сабота) од 18:00 до 20:00 часот во Fitness Centar FITONE , Zumba тимот на Fit One ве кани на уште една ZUMBA FITNESS ЗАБАВА.

“Заедно да уживаме во звуците на Зумба магијата. Не очекуваат песни и кореографии кои оставиле голем белег уште од самото појавување на Зумба фитнесот во Македонија. Освен тоа, ќе бидат претставени и најновите зумба кореографии актуелни насекаде во светот преку искусните лиценцирани зумба инструктори на Fit One.”

Добродојдени се сите љубители на Zumba fitness, латино музиката, а влезот е бесплатен.

Dress code: Шарени/весели бои или Zumba облека

Пријавување на 070/22 88 23
www.fitone.com.mk

извор:курир.мк

Loading...

Related posts