vesti24.mk
ЗАБАВА

ИНСТАГРАМ ХИТ: Младоженецот ја шокираше невестата и гостите среде венчавка (ВИДЕО)

ECA

Никола Ќориќ од околијата на Нови Сад стана инстаграм-хит и ја направи својата венчавка незаборавна.

Имено, кога матичарката го праша- дали стапува вo брак по своја слободна волја, тој одговори: „Почекајте, не сум ја прашал мамичка”, што предизвика насмевки и кај невестата и кај гостите.

„Мамичка“, за среќа, веднаш даде благослов, па свадбената церемонија продолжи без проблеми.

Видеото имаме дозвола да го прикажеме, оти младоженецот веќе ја прашал мамичка за тоа.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts