vesti24.mk
ЗАБАВА

Исповед на девојка која работела на луксузна јахта- ги открива мрачните тајни на богаташите

ECA

Емили Варбуртон- Адамс била весела и убава стјуардеса на супер- јахта Валор и учесничка на реално шоу за животот на јахта.

И додека на некои во емисијата им се чинеле дека е задоволна со својата работа, 24 годишната девојка одлучи да проговори за тоа што навистина се правело на бродот на кој пловеле познати и славни.

-Некои гости ми беа драги, но некои нас не третираа нехумано и тоа не го ценев, кажала таа, додавајќи дека имало пијано гости кои отворено и говореле дека сакаат да и ја видат вагината.

-Многу тоа се случувало, посебно после три наутро. Научив се да ставам под тепих, гостите навистина беа напорни, со оглед на тоа дека им е дозволено, вели таа.

Веќе со 18 години сама отпатувала во Индија и тоа многу и се допаднало. Иако имала одлични оценки, одлучила да не запише факултет и да тргне во „животно училиште“.

Блиската пријателка Хариет ја запознала со светот на стјуардесите на јахтите на богаташите.

-Пред да почнете да работите на јахтите морате да платите трошоци за пријава на конкурс и тренинг. Мислам дека луѓето тоа воопшто не го знаат, кажала таа додавајќи дека за тоа платила повеќе од 4.000 евра.

-Тренингот е исклучиво преживување, гасење пожар и медицински вештини. Моравме навистина да гасиме пожари и да влечам тешки кукли полни песок, беше многу напорно, вели таа.

Емили Варбуртон- Адамс била весела и убава стјуардеса на супер- јахта Валор и учесничка на реално шоу за животот на јахта.

И додека на некои во емисијата им се чинеле дека е задоволна со својата работа, 24 годишната девојка одлучи да проговори за тоа што навистина се правело на бродот на кој пловеле познати и славни.

-Некои гости ми беа драги, но некои нас не третираа нехумано и тоа не го ценев, кажала таа, додавајќи дека имало пијано гости кои отворено и говореле дека сакаат да и ја видат вагината.

-Многу тоа се случувало, посебно после три наутро. Научив се да ставам под тепих, гостите навистина беа напорни, со оглед на тоа дека им е дозволено, вели таа.

Веќе со 18 години сама отпатувала во Индија и тоа многу и се допаднало. Иако имала одлични оценки, одлучила да не запише факултет и да тргне во „животно училиште“.

Блиската пријателка Хариет ја запознала со светот на стјуардесите на јахтите на богаташите.

-Пред да почнете да работите на јахтите морате да платите трошоци за пријава на конкурс и тренинг. Мислам дека луѓето тоа воопшто не го знаат, кажала таа додавајќи дека за тоа платила повеќе од 4.000 евра.

-Тренингот е исклучиво преживување, гасење пожар и медицински вештини. Моравме навистина да гасиме пожари и да влечам тешки кукли полни песок, беше многу напорно, вели таа.

Таа признава дека се и се исплатело, затоа што платата после тоа и била висока, а стилот на живот раскошен. Освен платата стјуардесите добивале и бакшиш, кој се качува до неколку десетици илјади долари неделно ако имате среќа. Иако не сака да открие колку точно заработувала, тврди дека не и било доволно. Посебно затоа што работниот ден и траел и до 17 часа.

Како што вели, знаеле да застанат на луксузните пристаништа, како што е она на Корзика, а вработените на јахтата немале време ниту да се симнат од таму да го разгледаат градот.

-Понекогаш сте преморени и кога гостите ќе заминат од јахтата, само саката да убиете околу два час, раскажува таа.

Меѓу славните гости кои често пловеле на јахтите се Бијонсе, Џеј Зи, Леонардо Ди Каприо и Кортни Кардашијан.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts