vesti24.mk
ЗАБАВА

Исценирал дека загинал поради својата девојка: Потоа и приреди уште поголеми изненадување (ВИДЕО)

ECA

На социјалните мрежи кружи снимка од момче на една девојка од Филипините кој се претворал дека згинал во несреќа за само неколку моменти подоцна да ја запроси.

Мажот подоцна е идентификуван како Џефри Делрио, а сцената ја наместил со помош на полицијата, која го паркирала своето возило пред него додека тој лежел и изгледал како да е мртов покрај моторот.

Полицијата тогаш на сцената ја доведе неговата девојка Шиела Парајанон, на која и кажале да се припреми на најлошото. Таа во паника дотрчала до него и почнала да плаче, додека тој се припремал да клекне пред неа и да го извади прстенот.

Марк Апура, пријател на парот кој ги снимил, кажал дека запросувањето било „многу романтично“ и дека парот „бил полн со љубов“ по лажната несреќа.

-Беше необично. Луѓе измислуваат чудни начини за запросување. Џефри излгедал како да е тешко повреден, но оживеал кога неговата дошла неговата. Среќен што помагам за ширење љубов, додал тој.

Иако некои биле воодушевени од запросувањето, други додаваат дека би биле бесни ако партнерот така ги запроси.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts