vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

„И сеа шо, Џон Сноу ли ни е претседател?“ – реакции на Твитер по изгласувањето на уставните измени

ECA

Откако Собранието ги изгласа уставните измени кои прозилегуваат од Договорот од Преспа со кои се менува уставното име на земјата во Репбулика Северна Македонија, граѓаните на социјалните мрежи повторно реагираа со досетки.

Еве некои од најинтересните „твитови“ на темата:

„И сеа шо, Џон Сноу ли ни е Претседател? #Северна“

„*Македонски таен агент* – Од Македонија, Северна Македонија“

„Трета држава ми е оваа по ред, СФРЈ, БЈРМ, Северна Македонија, значи трета среќа“

Loading...

Related posts