vesti24.mk
ВЕСТИ

Катица Јанева нудела спогодба за „Рекет“, Обвинителството ја одбило

ECA

Катица Јанева преку своите адвокати понудила спогодба во пресрет на подигнување на обвинението во истрагата „Рекет“, јавува Телма, повикувајќи се на извори во истрагата, но Обвинителството ја одбило.

Обвинителката Вилма Русковска потврди дека еден од осомничените во првиот дел од истрагата „Рекет“ побарал спогодба, но тоа не се официјализирало.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts