vesti24.mk
ЗАБАВА МАКЕДОНИЈА

Кое е новото име на Македонија? – прашање на турскиот „Милионер“

ECA

Новото име на Македонија, договорено во Преспа, се најде како прашање на популарниот квиз „Кој сака да биде милионер“, кој се емитува и во Турција.

Прашањето не беше за милион долари, туку за 15 илјади лири. Девојката повика помош од пријател, кој беше сигурен дека го знае одговорот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts