vesti24.mk
ЗАБАВА

Комбе брза помош кое пренесувало бремена жена во болница се превртело, а потоа се случила вистинска драма среде улица (ВИДЕО)

ECA

Амбулантно возило во кое се возела бремена пациентка се превртило среде улица откако се судрило со друго возило.

Триесет годишната жена и нејзиното бебе се добри и покрај преживеаната голгота, а вистинско чудо е што жената не се породила среде улица, вели портпаролот на полицијата во Хамбург.

Во инцидентот се повредени пет луѓе, меѓу кои и мајката на бремената жена која била во амбулантното возило, членовите на медицинската екипа, како и 25 годишниот возач.

Амбулантното возило се судрило со друго возило среде раскрсница при што се превртело.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts