vesti24.mk
ЗАБАВА ТЕХНОЛОГИЈА

Корисниците на Андроид добиваат нов мод на Јутјуб (ФОТО)

ECA

Пред четири месеци корисниците на Епл уреди го добија популарниот дарк мод на Јутјуб, а отсега опцијата ќе биде достапна на оперативниот систем Андроид.

Овој мод е корисен за очите на корисниците кои го користат сервисот за време на ноќта, односно во сите случаи кога имате недостаток на светлина.

На Андроид уредите можете да го пронајдете дарк модот (dark theme) во секцијата „General – Settings“, а при покренување на опцијата ќе забележите како модот ја менува главната подлога у темно сива боја, додека буквите се во бела боја.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts