vesti24.mk
ЗАБАВА

Косовската убавица: Анхелина Хадерџонај (ФОТО)

ECA

Анхелина Хадерџонај е успешна пејачка и фотомодел со потекло од Косово.

Хадерџонај е родена на 2 декември 1993 година во Лос Анџелес, а порасна во Тирана, главниот град на Албанија.

Кога заврши средно училиште убавата Анхелина се пресели во САД, каде напредуваше во својата кариера.

Анхелина на музичката сцена дебитираше во 2010 година, а популарна е и на Instagram, каде ја следат повеќе од 117.000 луѓе.

Loading…

Loading...

Related posts