vesti24.mk
ВЕСТИ

Крвава тепачка во затворот Идризово: Го нападнал со остар предмет – затвореник завршил на клиниките „Мајка Тереза“

ECA

На 29.04.2021 околу 18.50 часот во СВР Скопје било пријавено во полуотвореното одделение во Казнено-поправната установа Идризово, по претходна расправија, затвореникот Р.Е.(36) од Битола физички го нападнал и со остар предмет го повредил затвореникот Д.П.(27) од Скопје.

Повредениот бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ за укажување лекарска помош. Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts