vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Лавот пред тежок избор, водолијата без планови: Дневен хороскоп за 12-ти февруари

ECA

Во вторникoт ќе се соочиме со избори, ќе мораме да обрнеме внимание на комуникацијата и работите. Видете повеќе во нашиот дневен хороскоп.

Овен

Следете ги вашите првични планови. Дејствувате со умерено темпо и не поттикнувајте околу себе. Денот не е погоден за нови иницијативи. Пасивноста се претпочита за непредвидливост и нагло дејство.

Бик

Некој од вашата вообичаена средина ќе се обиде да ве провоцира и да ве поттикнува на манифестации на непријателство и агресија. Бранете ги своите принципи, но во рамките на правилата и добриот тон. Воздржете се од индивидуалните појави што ќе ве направат предмет на дискусија.

Близнаци

Не е пожелно да се привлече внимание. Ќе морате да се справите со некои сложени случаи. Најдобро е да го направите тоа сами. Ако немате идеја за решение, искористете ги постоечките практики, директно или во комбинација.

Рак

Бидете претпазливи ако треба да работите со нови луѓе или со нова опрема. Не го наметнувајте вашето мислење, резултатите од работата ќе докажат дека вашиот начин на размислување е правиот. Ако тие нудат помош, објективно размислете дали да ги искористите и како тоа ќе влијае на вашиот авторитет.

Лав

Ќе се соочите со тежок избор дали да ги заштитите вашите интереси или заеднички интереси. Размислете за последиците во однос на финансиите и вашите позиции во тимот. Ако немате оптимално решение претпладне, подобро е да не учествувате или да барате одложување.

Девица

Бидете мирни ако сметате дека некој постојано се спротивставува на одлуките или се обидува да ја одложи вашата работа. Да биде колку што е можно подалеку и да се справите со познати методи. Можеби ќе треба да ја поделите вашата работа во делови за да научите и да примените нови информации.

Вага

Не е пожелно да се направат долгорочни инвестиции, дури и ако вашата финансиска состојба тоа го дозволува. Не позајмувајте пари на пријател, тие ќе бидат фатални за вашите долгогодишни добри односи. Размислете како материјалот ќе влијае на моралот пред да направите било какви експерименти.

Скорпија

Не се мешајте во туѓи спорови, особено оние на вашите родители и нивните пријатели. Без најмалку тоа што го сакате денес ќе бидете во постојан конфликт. Одговорете флексибилно и апстинирајте колку што е можно, за да не бидете “виновни”.

Стрелец

Рутинската работа нема да ве спречи, но ќе морате да се справите со туѓите грешки. Некој постојано ќе бара совет и помош. Завршете го она што сте го направиле за да не мора да се грижите за да се ослободите од сопствените грешки.

Јарец

Воздржете се од ненадејни промени што ќе влијаат на вашата финансиска состојба, љубовни врски или методи на работа. Обидете се да работите со умерено темпо и да ги разгледате резултатите на повеќе нивоа. Не се вклучувајте во активности што ментално ве оптоваруваат.

Водолија

Не правете планови, туку следете ги настаните. Во секој случај, нема да можете да ги реализирате сите ваши мисли, да бидете среќни со она што сте го направиле. Не исклучувајте конфликти со еден од вашите родители, обидете се да ги избегнете.

Риба

Вашите важни задачи ќе бидат поврзани со организирање на патувања, плаќање стари сметки, барање на најнови информации за професионални прашања. Не дозволувајте вашите роднини да ве манипулираат и да ве поттикнат да им дадете незаборавни ветувања само за да ве остават на мира.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts