vesti24.mk
ВЕСТИ

Ловџии имате ли човечност и хуманост: Застрелан орел со сачмарка и растргнат помеѓу две дрва (ФОТО)

ECA

На Фејсбук се појавија фотографии на кои бурно реагираа корисниците на оваа социјална мрежа.

Станува збор за застрелан орел со сачмарка, а усмртениот плен бил врзан на двете крилја и растргнат помеѓу две дрва.

Во постот на Фејсбук се прашува и дали ловџиите имаат малку човечност и хуманост во нив.

Господа ловџии.. само да прашам?? Малку човечност, хуманост.. се има или??
Во близина на село Лугунци, орел застрелан со сачмарка усмртен, врзан на двете крила и растргнат .. па каде го има ова???

извор:курир.мк

Loading...

Related posts