vesti24.mk
ЗАБАВА

Манекенка мета на критики поради фотографија на која дои бебе: Таа одговори на сите на кои им пречи

ECA

Манекенката Елза Хоск проговори за бројните критики од нејзините следбеници поради фотографијата на која дои бебе, потенцирајќи дека тоа е сосема природен дел од мајчинството.

Поранешната манекенка на Викторија Сикрет беше мета на критики кога сподели слика на која јасно се гледа како дои бебе.

– Првиот ден на мама на снимање. Погледнете кој ми е придружба – напиша таа во описот на фотографијата.

32-годишната девојка, која доби ќерка пред неколку месеци, доби многу негативни критики поради овој потег.

Таа била збунета од фактот дека многу мажи биле навредени од толку едноставна и нормална слика, па затоа реши да им одговори.

– Градите буквално постојат за да можеме да ги храниме своите деца. Не разбирам зошто добивам толку многу негативни коментари и пораки – напиша таа на Инстаграм.

За среќа, Елса доби голема поддршка од своите придружници кога го сподели проблемот со сите. Нејзините слики последниве денови собраа повеќе од 517 000 лајкови на Инстаграм.

– Ова е прекрасен нежен момент помеѓу мајката и детето – напишал еден следбеник.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts