vesti24.mk
ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА

Марина Туцаковиќ „мртва пијана“ и го напиша овој голем хит на Цеца- и се јавила во четири часот наутро за да и ги каже познатите стихови

ECA

Една од најпознатите текстописци во регионот е токму Марина Туцаковиќ која напишала многу хитови на естрадата, а некои нејзини песни, пејачите дури платиле и повеќе од 10 илјади евра.

На почетокот на кариерата на Цеца, Марина заедно со Александар Милиќ- мили пејачот од групата „;Милиграм“ пишувале песна за неа која подоцна станал вистински хит.

Имено пејачот Мили на својот Инстаграм профил објави како настанал хитот „Kad bi bio ranjen“.

-Оваа песна јас и Марина ја направивме мртви пијани во четири часот наутро и и се јавивме на Цеца. Слушај, одлепивме на песната, опиша Мили за детаљот кој не го знаеше јавноста до сега.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts