vesti24.mk
ВЕСТИ

Мицкоски: Заевизмот паѓа, Обновата доаѓа!

ECA

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ на својот Фејсбук профил сподели видео во кое пишува дека доаѓа обновата на Македонија.

-Да си ја направиме Македонија горда, достоинствена, онаква каква што нашите предци ја сонувале и онаква каква што ние имаме аманет да им ја оставиме на нашите наследници.
#ОбноваНаМакедонија, стои во неговиот пост на Фејсбук.

Инаку видеото е од средбата со граѓани на претседателот на ВМРО-ДПМНЕ во Струмица.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts