vesti24.mk
ВЕСТИ

Мицкоски: Кога сега би имале локални избори ВМРО-ДПМНЕ би освоила најмалку 43 градоначалници

ECA

ВМРО-ДПМНЕ го порази СДСМ секаде. Кога ние сега би симулирале локални изборни ВМРО-ДПМНЕ би имало најмалку  43 градоначалници, година и пол по локалните избори. Ако збориме од аспект на математик,а апсолутен губитник е Заев и СДСМ и не само наспроти локалните избори 2017, туку и 2016 година, рече лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на гостувањето на телевизја 24.

Тој укажа и која е најважна порака од сето ова и од резултатите од првиот круг на претседателските избори.

-Граѓаните не дозволија да бидат излажани повторно од страна на овој политичар и политичката гарнитура, рече Мицкоски.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts