vesti24.mk
ЗАБАВА

Модата се претвори во лудило: Младите одлепија по овие “патики“, а вие никогаш не би ги облекле и ќе ви се слоши од што се грди (ФОТО)

ECA

Модните дизајнери се натпреваруваат кој ќе измисли нешто поуникатно, но во таа битка често се претерува. Така, битката по убав модел, често се претвора во натпревар кој ќе смисли побизарна колекција. Овие “патики“ се доказ за тоа.

Популарниот бренд „Dsquared2“ сега нуди патики/сандали на висока пета. Претставени се на модната недела во Милано, но не ни претпоставија какви коментари следуваат.

Дизајнерот го опиша овој модел на обувки како спој на спортски патики и сандали на висока штикла. Ги нарече „Giant Heels“.

Дебела гумена платформа со чуден облик и шарени бои. Малку потсетуваат на патики, ама на сите им е јасно дека се потполно бескорисни за спорт.

Младите ширум светот, кои имаат единствена цел да ја следат модата, колку и да е таа ужасна, веднаш си ги купија патиките.

Но, нормалните луѓе, кои сакаат да изгледаат убаво и модерно, а сепак да носат удобни обувки, коментираат дека им се слошило кога го виделе овој модел.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts