vesti24.mk
Uncategorized ВЕСТИ МАКЕДОНИЈА СВЕТ ЦРНА ХРОНИКА

Момче од Арачиново се удави во Грција спасувајќи дете

ECA

Младиот Бурхан Латифи од Арачиново го даде животот за да спаси дете кое побарало помош во морето во Грција каде бил на летување.

Бурхан бил првиот кој притрчал да му пружи помош но спасувајќи го детето тој не успеал да се спаси себе си.

Беше жив и здрав. Отиде во Грција да се одмори, но таму се случи трагедија, вели во тага семејството на 22 годишното момче кое се прости од единствениот син.

извор:точка.ком.мк

Loading…
Loading...

Related posts