vesti24.mk
Uncategorized ЗАБАВА

Навивачка стана хит на безбол меч: Го фати топчето со чаша, а потоа го испи пивото на екс

ECA

Навивачката на безбол клубот Сан Диего, Габи ди Марко е апсолутен хит во Америка.

Габи во текот на мечот на својот клуб со Атланта направи нешто невообичаено.

Удирачот на Сан Диего испрати топче кон трибините, а Габи го фати во полна чаша со пиво.

Тогаш доби овации…

А кога го ексираше пивото, со се топчето во него, настана делириум на трибините.

Loading…
Loading...

Related posts