vesti24.mk
ЗАБАВА

Направете го ова пред спиење и нема да имате проблеми со килограмите

За да успееме да ги задржиме посакуваните килограми, потребно е да ги исфрлиме вечерните грицки, а најдобро ќе успееме во тоа доколку ги замениме со доле наведениот напиток.

За нашиот организам да ги согори мастите, потребен му е одмор, но и адекватен начин на исхрана. Ако не сакате да таложите килограми, особено сега кога дојдоа поладните денови, секоја вечер испијте го овој напиток и на грижете се за салото околу стомакот.

Најдобро би било ова да го испиете/изедете саат време пред спиењето.

-1 лимон

-20 грама сецкан магдонос

-1 лажица цимет

-1 лажица оцет

-1 лажица мед или ѓумбир

извор:курир.мк

Related posts