vesti24.mk
ЗАБАВА

Наједноставен рецепт за сладолед од праски

ECA

Сте слушнале ли за наједноставниот рецепт за сладолед? Потребни ви се само три состојки за одличен вкус.

Искористете ги праските додека ги има оваа сезона.

Потребни состојки:

3 банани

3 праски

Пола шолја млеко (обично, кокосово, бадемово)

Бананите и праските исечете ги на парчиња и ставете ги да стојат во замрзнувач 30 мин – 3 часа (зависно од тоа колку време имате). Потоа сите состојки ставете ги во блендер и убаво миксирајте додека не добиете кремаста текстура. Ставете во фрижидер, а потоа можете да пробате по неколку часа.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts