Uncategorized

Најмодерни венчаници од Зухеир Мурад за 2018!

ECA
Најпознатиот либански дизајнер Зухеир Мурад ја претстави колекцијата венчални фустани за пролетната сезона 2018-та.

Мурад е познат по своите елегантни и женствени креации кои навикнавме да ги гледаме на гламурозниот црвен ќилим на најпознатите светски настани. Покрај венчаниците кои на прв поглед оземаат здив, во новата колекција се забележуваат и комбинезони од чипка како новитет за смелите невести кои ги кршат правилата на традицијата.

Галерија:

Loading...