vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Најнапорни: Четири хороскопски знаци кои премногу брзаат во врските

ECA

Колку и да се обидуваат да се контролирааат овие знаци од зодијакот премногу брзо се заљубуваат и брзаат во плановите за иднината. Всушност поради тоа често се соочуваат со болни раскинувања.

Стрелец

Иако сакаат да бидат соло, стрелците брзо чувствуаат нервоза ако подолго време се сами. Кога ќе им се допадне некоја личност, тие стануваат многу нестрпливи. Ќе направат се за да ја освојат, но многу често забораваат на тактичноста.

Овен

Огнените овни обожуваат да контролираат се, па и врската, но и да го диктираат темпото со кое таа се развива. Припадниците на овој знак немаат време за губење, сакаат се брзо, директно и јасно, па кога ќе наидат на таинствен маж или жена стануваат нервозни.

Девица

Девицата знае што точно сака, а знае дека ќе дојде до својата цел ако јасно и гласно тоа го изговори. Во случај да не е доволно храбра или сигурна во себе да ги артикулира своите желби, таа ќе се одлучи за пасивно-агресивен пристап и со манипулација ќе се обиде да го добие точно она што замислила.

Лав

Кај лавот не посто зборовите „бавно“, „постепено“ или „полека“. На личностите родени во овој знак потребно е постојано возбудување, па кај нив се присутни големи осцилации во емиците. Освен што Лавот морате да го слушате и да се потпирате на неговите желби, ќе морате да му давате комплименти и да му говорите како е подобар од сите ваши бивши.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts