vesti24.mk
ЗАБАВА

Најстрашната зграда на светот, само за храбрите: Како да не е доволно што има 94 ката, најгоре ве чека вистински кошмар (ВИДЕО)

ECA

Во овој момент не можеме да смислиме ништо што би предизвикало поголем скок на адреналинот од оваа луда зграда во Чикаго. Апсолутно сме сигурни дека тука и најхрабрите би се исплашиле.

Се започнува во една зграда во Чикаго, на нејзиниот 94. кат. Како и самиот 94. кат да не звучи доволно лудо, Американците смислиле и еден предизвик за сите оние кои ќе соберат храброст да се качат до горе.

Имено, потребно е да се потпрете на еден од стаклените прозорци, да се фатите за левата и десната рачка и да се препуштите. Подвижната конструкција на овој прозорец полека ќе се помрднува, се додека во еден момент не дојдете во положба во која изгледа како да падата од зградата.

Како во најстрашните филмови, само што ова не е филм, туку реален живот, а вие сте главниот актер.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts