Uncategorized

Најубавите пругасти кошули од high street брендовите(галерија)

ECA

Пругите се еден од оние дезени кои никогаш не излегуваат од мода.

Оваа пролет кошулите со пруги ги преплавија колекциите на познатите high street брендови. Во пролетните колекции  доминираат модели во најпопуларната комбинација од сина и бела, иако можат да се пронајдат модели во други бои, како црвена или жолта боја. Многу од овие кошули се декорирани со убави цветни везови.

Кога зборуваме за кроевите, покрај класичните модели тука се и oversized моделите, кошули со јаки во различни бои, кошули кои ги откриваат рамената, со карнери, или невообичаени ракави …

Кошулите со пруги одлично одговараат со фармерки или здолништа со мини или  миди должина. Пругастите кошули може да се најдат во различни стилови и бои, па сигурно ќе најдете соодветен модел.

Во продолжение погледнете какви модели издвоивме од high street брендовите.

македонијаденес

Loading...