Uncategorized

НАЈХРАБРАТА СКОПСКА МАРАТОНКА: Трчаше облечена во тесни гаќички (ФОТО)

ECA

Нејзините спортски гаќички го привлекоа вниманието како на другите натпреварувачи така и на публиката низ скопските улици.

Секоја година на Скопскиот маратон трчаат илјадници луѓе, а секогаш некој се извојува по нешто. Оваа година тоа беше оваа девојка која во храбар спортски аутфит излезе да трча на маратонот.

Нејзините гаќички, што на моменти прилично откриваа, секако им го привлекуваа вниманието како на натпреварувачите, така и на публиката низ скопските улици.

Храбрата маратонка не стигна до победа, но браво и секоја чест за истрчаните километри.

Извор:телеграф

Loading...