vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

На кои хороскопски знаци овој април им е полн со предизвици?

ECA

Апсолутно нема потреба за страв, затоа што Универзумот никогаш не ни дава нешто што не можеме да поднесеме. Овој април е месец на многу предизвици, но и можности!

Бик

Важно е да знаете дека сѐ ќе биде во ред. Сонцето ќе патува низ вашата 12 куќа на удобноста и кармата, па затоа не се изненадувајте ако прекинете некаков однос или ако морате да простите некому. Без оглед на тоа што ве чека во иднината, ова е добра можност некои работи да ги оставите зад себе.

Девица

Не заборавајте дека ништо не е совршено. Освен тоа, кога последен пат одвоивте време за себе? Деновите за одмор се секогаш добредојдени. Сонцето патува низ вашата осма куќа на страст, промени и заеднички ресурси, па така во следниот период очекувајте големи промени. Не се противете и не се плашете да бидете ранливи.

Јарец

Зошто се чувствувате несигурно? Со Сонцето во вашиот дом, семејството и чувствата, веројатно ќе се чувствувате малку интровертно. Тоа значи дека ќе сакате да минувате повеќе време за себе, во удобностите на својот дом, наместо да се опкружите со луѓе. Од друга страна, вашата владеачка планета го почнува својот ретрограден циклус, такашто ќе мора да размислите за некои работи за кои сте донеле избрзана одлука.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts