Uncategorized

На распит човекот кој ја нападна Шекеринска. ВИДЕО:

ECA

По барање на јавното обвинителство, МВР денеска го приведе лицето со иницијали А.П., кое ноќта на 27-ми април физички ја нападна заменик-претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска, влечејќи ја за коса, пренесува Алсат-М.

На снимките од насилството во Собранието кои ги објавија медиумите се гледа како тој физички ја нападна Шекеринска, влечејќи ја за коса.

Не е познато дали за него ќе биде побарана мерка за обезбедување присуство.

Видео: Алсат-М

Loading...