vesti24.mk
ВЕСТИ

Несреќа во Скопје: Автомобил излетал од коловозот и удрил во пешак

ECA

Скопјанец се здобил со тешки телесни повреди откако во него удрил автомобил, информира МВР. Вчера во 16:00 часот на ул.„Јадранска магистрала“ во Скопје, патничко возило „Опел астра“ со скопски регистарски ознаки, управувано од 34-годишниот Р.А. од Скопје, излетало од коловозот и удрило во пешакот 58-годишниот Р.С. од Скопје.

Во незгодата со тешки телесни повреди се здобил Р.А., додека со телесни повреди се здобил Р.С..

Двајцата со возило на Итна медицинска помош биле пренесени во Ургентен центар при комплексот клиники „Мајка Тереза“, каде им била укажана лекарска помош. Увид извршила екипа од СВР Скопје.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts