vesti24.mk
ЗАБАВА

Не му дале плата, па си ги превземал работите во свои раце: Работник ги урна куќите кои ги изградил, штетата е огромна (ФОТО)

ECA

30-годишен градежен работник урнал неколку куќи откако не му било исплатено за завршената работа.

Неколку новоизградени куќи биле урнати од страна на човекот кој ги изградил истите.

Поради тоа што не си го наплатил долгот тој работата ја зел во свои раце и урнал неколку куќи.

61-годишната Елејн, која повикала полиција за време на инцидентот изјавила дека кога дошла полицијата човекот бил сосема смирен и изјавил дека не успеал да си ги наплати долгот па поради тоа ги урнал куќите и направил штета од 2.5 милиони фунти.

Даниел Неагу моментално е во притвор каде што чека за да биде изведен пред судот.

Инцидентот се случил во еден град во Британија.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts