vesti24.mk
ЗАБАВА ХОРОСКОП

Нивната љубов е запишана во ѕвездите! Кога ќе се спојат овие хороскопски ќе се спојат, настанува вистинска бајка!

ECA

Ѕвездите велат дека вечната љубов ги чека овие хороскопски знаци, бидејќи тие се родени еден за друг.

Девица и Водолија
Врската и хармонијата помеѓу Девица и Водолија се запишани во ѕвездите, пред се затоа што тие се разбираат меѓу себе околу главните прашања во животот. Водолијата лесно подлежи на неодоливата привлечност на Девица, нејзиниот прониклив ум, уреден живот и околина, а Девицата секогаш знае како да им угоди на Водолијата, бидејќи магнетно ја привлекува сонувачката природа на овој воден знак.

Двата лика уживаат во интелектуални дискусии, секогаш се заинтересирани за нови идеи и концепти. Кога и да доаѓаат тешки времиња, овој пар е подготвен да најде решение.

Лав и Вага
Тие двајца се најинтересниот знак на Зодијакот. Гордиот Лав ужива во љубовта со која Вагата великодушно го опсипува. Сепак, Вагите ја наметнуваат и својата силна личност. И двајцата знаат да бидат нежни, а во општеството се внимателни кон другите и еден кон друг. Нивниот живот понекогаш може да биде навистина гламурозен, и како што уживаат и двајцата, нема конфликт.

Вагата не секогаш ќе ја крие својата посесивност, но доминантниот Лав не обрнува внимание на таквите ситници. Што е најважно, и двајцата се крајно комуникативни и тоа е тајната на нивната вечна љубов – каков и да е проблемот, тие двајца ќе го решат со разговор.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts