Uncategorized

Нови детали за убиството на докторката во Клинички центар

ECA

Телото на Ј.М.С. (53) од Скопје, лекарка и професорка на Медицинскиот факултет, синоќа било најдено со повреди од нож во вратот и по телото, како и со исечени вени.

Полицијата се сомнева дека сопругот го извршил убиството на лекарката од Клиниката за нефрологија чие тело синоќа било најдено во близина на Клиничкиот центар „Мајка Тереза“ во Скопје, дознава МКД.мк од извори од МВР.

МВР за денеска најавува повеќе информации за ова убиство.

Loading...