vesti24.mk
ЗАБАВА

Нов хит на интернет: Откако вчера не можеше да се влезе во автобус поради дождот, денес граѓаните со нова мака во автобусите (ВИДЕО)

ECA

Откако вчера Скопје го зафати големо невреме, на социјалните мрежи се појавија фотографии и видео кои ги насмеаја сите.

Иако ситуацијата во градот Скопје особено по саботното невреме стана алармантна, граѓаните на сета мака не им преостанува ништо освен да се насмеа и да чекаат штетите од невремето сами да се санираат.

Покрај тоа што влегувањето во автобус беше невозможна мисија вчера, во автобусите денес врнеше дожд, па така патниците со отворени чадори се возеа до одредената дестинација.

извор:курир.мк

Loading...

Related posts